
Automatic Pouch Packing Machine - Color: Customer Wish
Price: 188800.00 INR / Number
(160000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
188800.00 INR / Number
Weight :
110.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Country Of Origin | India |
| Power Rating | 500 W |
| Color | Customer Wish |
| Machine Type | Automatic Packing Machine |
| Product Type | Other |
| Technology | Other |
| Operating Type | Automatic |
| Power | 220 Volt (v) |
| Surface Treatment | Coated |
| Dimension (L*W*H) | 470*590*1930 Millimeter (mm) |
| Weight (kg) | 110 Kilograms (kg) |
| Warranty | 1 Year |
| Payment Terms | Cheque, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 1 Per Week |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Pkg Box Breadth | 59.00 cm |
| Pkg Box Length | 47.00 cm |
| Price | 160000.00 INR (Approx.) |
| Shipping Type | actual |
| Stock Quantity | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 1 |
| Color | Customer Wish |
| Price Type | fixed |
| MRP | 188800.00 INR |
| Currency | INR |
| Pkg Box Height | 193.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | Shri Sairam Engineering |
| Returnable | No |
| Unit Type | Number |
| Weight | 110.00 Kilogram |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
We Shri Sairam Engineering as a manufacturing company still providing our best performance for our customers. Having been awarded the Sigaram excellence Award in the year 2019. We have never failed to give best service for our customers. We are providing free on-site training and raw materials for all of our machine.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2013
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
33GNDPS5905Q1ZB
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33GNDPS5905Q1ZB
Coimbatore, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Shiju Krishnan Kutty
Members since
4 Years
Address
12, Nandhini Nagar, Balusamy Nagar, Coimbatore, Tamil Nadu, 641027, India
automatic pouch packing machines in Coimbatore
Report incorrect details

































