
Automatic Pouch Packing Machine - High Performance Electric, Automatic Grade | Ideal For Industrial Applications, Superior Efficiency
Price: 125000.00 INR / Unit
(125000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 120x80x150 cm |
| Power | 220V |
| Weight | 150kg |
| Capacity | 50 bags/min |
| Filling range | 100-500g |
| Bag size | 80-150 mm |
| Features | Automatic operation, High speed, Easy to use, Durable design, Cost effective, Reliable performance, Precise filling |
| Type | Other, High Performance Electric Automatic Pouch Packing Machine |
| Feature | Other |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Payment Terms | Paypal, Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | Real Brands |
| Stock Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Unit/Units |
| Returnable | No |
| Price | 125000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Country Of Origin : India
Application : For Industrial
Automatic Grade : Automatic
Type : Automatic Pouch Packing Machine
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Real Brands has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Real Brands at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
5
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
proprietor
Mr. Arvind
Address
No 351, Manikar Thottam, KGK Road, Kuniyamuthur, Coimbatore, Tamil Nadu, 641008, India
automatic pouch packing machines in Coimbatore
Report incorrect details































