
Fire Extinguisher
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Type | ABC |
| Capacity | 2kg |
| Weight | 3kg |
| Dimensions | 35x15cm |
| Material | Steel |
| Pressure | 15 bar |
| Usage | Fire suppression in offices, homes, and vehicles. |
| Features | Portable, Rugged, Leakproof, Fire Safety, Emergency Use |
Product Overview
Key Features
Features:
Portable
Rugged construction
Leakage proof
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Leather Sale has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fire-fighting & Fire Protection Equipment in bulk from Leather Sale at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
Manager
Mr. Sakib Bhai
Address
G- 23, Nishat Complex, Nagarwada, Nagarwada Main Road, Vadodara, Gujarat, 390001, India
fire extinguishers in Vadodara
Report incorrect details










































