
Fire Extinguisher - High-quality Raw Material, Multiple Sizes Available
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Type | Powder |
| Rating | ABC |
| Capacity | 2kg |
| Material | Steel |
| Height | 350mm |
| Weight | 3kg |
| Usage | Extinguishing Class A, B, and C fires. Use as directed on label. |
| Features | Fire Safety, Quick Response, ABC Rated, Easy Use, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHRI SAI ENGINEERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fire-fighting & Fire Protection Equipment in bulk from SHRI SAI ENGINEERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Sonipat, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Rakesh Parashar
Address
RATHDHANA ROAD, OPP. GOODLUCK MEDICAL STORE, Sonipat, Haryana, 131001, India
fire extinguishers in Sonipat
Report incorrect details


































