
Fire Extinguisher
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Fire Extinguisher |
| Color | Red |
| Capacity | 2 kg |
| Agent Type | ABC |
| Dimensions | 350 x 100 mm |
| Weight | 3 kg |
| Usage | Vehicle fire suppression |
| Material | Steel |
| Certification | UL Listed |
| Features | Fire safety, Emergency use, Compact design, Easy operation, Competitive price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MAHESHWARI ENTERPISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fire-fighting & Fire Protection Equipment in bulk from MAHESHWARI ENTERPISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2002
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vapi, Gujarat
Proprietor
Mr. Mukesh Maheshwari
Address
41/42, Heena Arcade, Opposite Tirupati Tower, Gidc Char Rasta, Vapi, Gujarat, 396195, India
fire extinguishers in Vapi
Report incorrect details





































