
Electric Reach Stackers
Price: 780000.00 INR / Piece
(780000.00 + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Lifting Capacity | 3000 kg |
| <b>Equipment Type</b> | Reach Stacker |
| Max. Lifting Height | 1300 mm |
| Condition | New |
| Feature | Electric Operation |
| Power Source | Battery Electric |
| Max. Lifting Load | 3000 kg |
| Forklift | Yes |
| Rack Capacity | 3 Ton |
| Lifting Speed | Variable |
| Control System | Electronic |
| Handle Type | Ergonomic |
| Wheel Type | Polyurethane |
| Rotation Type | 360 Degree |
| Attributes | Industrial Grade |
| Features | High Reach, Low Maintenance |
| Voltage | 48V |
| Power Consumption | 3 kW |
| Motor Type | AC Drive Motor |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 5-7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Unit | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Price | 780000.00 |
| Selling Price | 780000.00 |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Is Freight Charges | |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAWCA1592J1Z2
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAWCA1592J1Z2
Pune, Maharashtra
Manager
Mr. Vijaykumar Patil
Address
M. No. 2/2109, Sarmane Wasti, More Corner, Near Rohan Abhilasha Building, Wagholi, Pune, Maharashtra, 412207, India
electric stacker in Pune
Report incorrect details

































