
Dome Shape Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Gray |
| Resolution | 1080p |
| Lens Type | Wide angle |
| Housing Material | Metal |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Indoor/Outdoor security surveillance |
| IR Range | 30m |
| Weight | 1kg |
| Dimensions | 150x120mm |
| Features | Wide angle view, High resolution, Durable casing, Easy Installation, Remote monitoring, Clear footage |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, G S Telecom has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from G S Telecom at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr. Raman
Address
No. A 47, Hambran Road, Near Union Bank, Haibowal Khurd, Rishi Nagar, Ludhiana, Punjab, 141001, India
cctv camera in Ludhiana
Report incorrect details



































