
Cctv Cameras - High-resolution Video Capture, Night Vision Capabilities, Weather-resistant Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Fixed |
| IR Range | 30m |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance for homes, businesses, and other areas needing protection |
| Housing Material | Metal |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| Dimensions | 150x100x80 mm |
| Weight | 0.8kg |
| Compliance | IP66 |
| Features | High Resolution, Night Vision, Weatherproof, Remote Viewing, Easy Install |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ideal Group of Companies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Ideal Group of Companies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
Technical Developer
Mr. Malav V Sevak
Address
115, Blue Diamond Complex, Fatehgunj, Vadodara, Gujarat, 390002, India
cctv camera in Vadodara
Report incorrect details









































