
Cctv Surveillance Camera - High-grade Materials, Customizable Designs | Compliant With International Quality Standards
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Gray |
| Sensor Type | CCD |
| Resolution | 480 TVL |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance of homes, businesses, or other properties. |
| Dimensions | 100x100x50 mm (approx.) |
| Weight | 0.5 kg (approx.) |
| IR Range | 5-10 m |
| Compliance | CE, RoHS |
| Features | Clear Video, Easy Install, Remote Viewing, Durable Housing, Secure Monitoring |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, G S Telecom has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from G S Telecom at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr. Raman
Address
No. A 47, Hambran Road, Near Union Bank, Haibowal Khurd, Rishi Nagar, Ludhiana, Punjab, 141001, India
surveillance camera in Ludhiana
Report incorrect details


























