
Cctv Surveillance Camera By H. N. Infotech
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Security Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR Distance | 20m |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Aluminum |
| Usage | Surveillance in various locations including industrial sites and public areas. |
| Weight | 0.5kg |
| Dimensions | 100x70x50 mm |
| Features | High Resolution, Compact Design, Durable, Reliable, Affordable, Easy Install, Night Vision, Wide Angle |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, H. N. INFOTECH has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from H. N. INFOTECH at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
GST NO
19BNTPS0613L1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19BNTPS0613L1ZD
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr. Sumit Saha
Address
No. 27/1, Roynagar Naskarpara, Tollygunge, Near Masterda Suryasen Metro Station, Kolkata, West Bengal, 700070, India
cctv camera in Kolkata
Report incorrect details









































