
Cctv- Surveillance Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Off-white |
| Resolution | 720p |
| Lens | 2.8mm |
| Night Vision | Yes |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Office security surveillance, employee monitoring, entryway control. |
| Dimensions | 100x100x80 mm |
| Weight | 500 grams |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Features | High quality, Easy install, Efficient design, Security purposes, Widely used |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, THIRD EYE SECURITY SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from THIRD EYE SECURITY SYSTEMS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ankleshwar, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr. Jignesh Patel
Address
Office no.T-5, James Plaza Square, Asian Paint Crossing, Ankleshwar, Gujarat, 393002, India
surveillance camera in Ankleshwar
Report incorrect details






































