
Cctv Camera (Sg-idb-548)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3" SONY CCD |
| Resolution | 480TVL |
| IR LEDs | 24/36 |
| Min. Illumination | 0.1 Lux |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12VDC |
| Range | 25m |
| Color | White |
| Usage | Security surveillance, indoor/outdoor monitoring |
| Features | High-quality image, Easy Installation, Durable design, IR LEDs, Long Range, Customizable |
Product Overview
Key Features
Features :-
* 1/3" SONY CCD 480TVL
* IR 24/36 LED 0.1Lux/F1.2
* Lens 3.6mm 12VDC
* Range upto-25mtrs
* AGC Color : White / Black
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PLIST INDIA MANUFACTURING PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from PLIST INDIA MANUFACTURING PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Director
Mr. Barun Rana
Address
5th Floor, Rokde Height, Opposite To Ford Motors, Paud Road, Kothrud, Pune, Maharashtra, 411038, India
cctv camera in Pune
Report incorrect details








































