
Cctv Camera (Sg-d6148)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3" Sony CCD |
| Resolution | 480TVL |
| Minimum Illumination | 0.3 Lux |
| Power Supply | 12VDC |
| Lens | 3.6mm |
| Range | 15m |
| Usage | Security surveillance of areas up to 15 meters. |
| Features | High Resolution, Easy Install, Low Maintenance, Long Life, Security, Safety |
Product Overview
Key Features
Specification:-
* 1/3" Sony CCD 480TVL
* 0.3Lux 12VDC Lens 3.6mm
* Range upto 15mtrs AGC
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PLIST INDIA MANUFACTURING PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from PLIST INDIA MANUFACTURING PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Director
Mr. Barun Rana
Address
5th Floor, Rokde Height, Opposite To Ford Motors, Paud Road, Kothrud, Pune, Maharashtra, 411038, India
cctv camera in Pune
Report incorrect details







































