
Cctv Security Camera (Sg-ip609)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/4" CMOS |
| Min. Illumination | 0.1 lux |
| Compression | H.264 |
| Lens | 3.6 mm |
| IR LEDs | 10-20m |
| Storage | 32GB Max |
| Usage | Indoor/Outdoor surveillance, security monitoring of homes, businesses, or public areas. Ideal for small-to-medium-sized applications requiring reliable and cost-effective security. |
| Power Supply | 12V DC |
| Operating Temp | -10°C to 50°C |
| Housing Material | Plastic |
| Network Protocol | IP |
| Features | High Resolution, IR Night Vision, Motion Detection, Remote Viewing, Easy Installation, Secure Monitoring, Cost Effective, Plug and Play |
Product Overview
Key Features
Technical Specification:-
* 1/4 Color CMOS
* 0.1 lux,
* H.264 Compression Plug & Play IP Camera IR led :10~20m & 15~22m
Lens 3.6mm
* IR LED Dome
* IR cut function supported
* Motion & Alarm Detection
* Smart Schedule Recording(32 G Max) & Snapshot to local storage or micro sd card
* Multi Channel viewing supported
* Multi user monitoring
* Mobile Phone Viewing
* Wireless security, alarm system
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PLIST INDIA MANUFACTURING PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from PLIST INDIA MANUFACTURING PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Director
Mr. Barun Rana
Address
5th Floor, Rokde Height, Opposite To Ford Motors, Paud Road, Kothrud, Pune, Maharashtra, 411038, India
cctv security camera in Pune
Report incorrect details







































