
Cctv Camera (Model No. Ryk 2v97l5)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Model Number | RYK-2V97L5 |
| Image Device | 1/3" Sony CCD |
| Resolution | 700TVL |
| Lens | 6/12mm |
| IR Range | 50m |
| Usage | Security surveillance, night vision monitoring. |
| Dominant Color | Black |
| Features | IR Illumination, Night Vision, High Resolution, Sony CCD, Affordable Price, Wide Range |
Product Overview
Key Features
Product Features:
* Product Type: 50m IR Camera
* Product Image Device: 1/3" sony CCD+Sony DSP
* Resolution: 700TVL
* Lens: Board Lens 6/12mm
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AVS Infotech Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from AVS Infotech Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
GST NO
07AAACA6553H2ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAACA6553H2ZR
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Arun Chauhan
Address
3/25, T.F. EAST PATEL NAGAR, New Delhi, Delhi, 110008, India
Report incorrect details








































