
Ccd Camera (Xc25n01s)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3" Sony CCD |
| Lens | 3.6 mm |
| Resolution | 600 TV Lines |
| IR LEDs | 21 Pieces |
| IR Range | 20 m |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance, night vision applications |
| Features | Clear Images, IR Vision, Long Range, Compact Design, Sony Sensor |
Product Overview
Key Features
Product Features:
* 1/3" Sony CCD Image Sensor
* 3.6mm (Standard) Optical Lens
* Horizontal Resolution 600 TV Lines
* 21 Pieces IR-LED, IR distance 20 mtr.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AVS Infotech Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from AVS Infotech Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
GST NO
07AAACA6553H2ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAACA6553H2ZR
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Arun Chauhan
Address
3/25, T.F. EAST PATEL NAGAR, New Delhi, Delhi, 110008, India
Report incorrect details


































