
Cctv Camera - Premium Quality Components, High Resolution For Enhanced Security
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| Night Vision | IR LEDs |
| Housing Material | Aluminum |
| Power Supply | 12VDC |
| Usage | Security surveillance in commercial and residential areas |
| Ingress Protection | IP66 |
| Weight | 1.5kg |
| Dimensions | 150x100x80mm |
| Features | High resolution, Wide angle, Night vision, Weatherproof, Remote viewing, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Toshniwal Security & Solutions Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Toshniwal Security & Solutions Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
07AAFCT5485Q1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAFCT5485Q1ZG
New Delhi, Delhi
MANAGER
Ms. Maitri
Address
Flat No. 602, Prabhat Kiran Towers, Rajendra Place, New Delhi, Delhi, 110008, India
Report incorrect details









































