
Beijer E615
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Overheating Protection | YES |
| Shape | Rectangular |
| Color | Grey |
| Feature | Touchscreen, Programmable |
| Insulation Material | Plastic |
| Surface Finish | Matte |
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Connector Type | Screw/Terminal block |
| Efficiency | High |
| Humidity % | 10% aEUR" 90% (non-condensing) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| IP Rating | IP65 (front) |
| Product Type | HMI (Human Machine Interface) |
| Application | Industrial automation, machine control |
| Protection Level | Other, IP65 front |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24 VDC |
| Energy Consumption | 6 W max |
| Output Type | Graphic LCD (Touch) |
| Dimension (L*W*H) | 203 x 142 x 45 mm |
| Weight | Approx. 0.8 kg |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Size | 15 cm (6) display |
| Material | Plastic housing, LCD Touchscreen |
| Connection Type | RS232, RS422/485, Ethernet |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cheque, Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Western Union, Paypal, Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Asia, Australia, North America, South America, Eastern Europe, Middle East, Central America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | BEIJER E615 |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 55 |
| Currency | INR |
| Color | Grey |
| Brand Name | BEIJER E615 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details





































