
B And R If787
Price: 1000 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
Brand Name :
B And R If787
In Stock
Product Specifications
| Humidity % | 10-95% non-condensing |
| Efficiency | 98% |
| Mounting Type | DIN rail |
| Connector Type | RJ45 |
| IP Rating | IP20 |
| Power Factor | 0.98 |
| Shape | Rectangular |
| Feature | High-speed data transmission, robust design |
| Insulation Material | Polypropylene |
| Overheating Protection | YES |
| Operating Temperature | -20AdegC to +60AdegC |
| Surface Finish | Matte |
| Product Type | Industrial Fieldbus Interface Module |
| Application | Automation and control systems |
| Protection Level | Other, Integrated electronic protection |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | 6 W |
| Output Type | Digital |
| Color | Grey |
| Dimension (L*W*H) | 120 mm x 50 mm x 25 mm |
| Weight | 405 g |
| Phase | Single Phase |
| Size | Standard module |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Material | ABS plastic housing |
| No Of Poles | 2 |
| Connection Type | Screw terminal |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Paypal, Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, South America, Asia, Eastern Europe |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | B&R IF787 |
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details





































