
B R At660
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Operating Temperature | -10AdegC to 55AdegC |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Color | White |
| Overheating Protection | YES |
| Surface Finish | Matte |
| Insulation Material | Polycarbonate |
| Power Factor | 0.98 |
| Shape | Rectangular |
| Efficiency | High |
| IP Rating | IP20 |
| Connector Type | Screw Terminal |
| Humidity % | 35-85% RH non-condensing |
| Feature | Programmable, LCD Display |
| Product Type | Electronic Timer |
| Application | Industrial Automation, Lighting Control |
| Protection Level | Other, IP20 |
| Frequency (MHz) | 50 Hz |
| Rated Voltage | 220-240V AC |
| Energy Consumption | Low |
| Output Type | SPDT Relay |
| Dimension (L*W*H) | 92 x 36 x 64 mm |
| Weight | 350g |
| Input Voltage | 220-240V AC |
| Size | Standard DIN rail mount |
| Phase | Single Phase |
| Connection Type | Screw Terminal |
| Material | Polycarbonate, Metal |
| No Of Poles | 2 |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cheque, Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Delivery Point (DP), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, North America, South America, Eastern Europe, Middle East, Central America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | B&R AT660 |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Brand Name | B&R AT660 |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Color | White |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 55 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
ac servo drives in Bhavnagar
Report incorrect details
































