
Automatic Scrubber Drier Ct40c50 - 500mm Scrubbing Width, 40l Solution Tank, 50l Recovery Tank, 1750 M2/hr Productivity, Efficient Mechanical Traction System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | CT40C50 |
| Scrubbing Width | 500mm |
| Squeegee Width | 815mm |
| Solution Tank | 40ltr |
| Recovery Tank | 50ltr |
| Weight | 83kg |
| Dimensions | 1230x516x960mm |
| Features | Efficient Cleaning, Easy Operation, High Productivity, Durable Design, Large Capacity, Cost Effective |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MAGNA JETTING SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cleaning Equipment in bulk from MAGNA JETTING SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
125
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ADMPA6197M1ZY
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ADMPA6197M1ZY
Navi Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Abdul
Address
3546-50, Mayur Tiles Premises, Ganpatipada, Behind HPCL Petrol Pump, Vitawa Digha, Navi Mumbai, Maharashtra, 400605, India
Cleaning Equipment in Navi Mumbai
Report incorrect details































