
Automatic Chapa Press Machine - New Model, 155 Kg Weight, Green And Black | Easy To Use, Low Maintenance, Stable Operation
Price: 495600.00 INR
(420000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
496000.00 INR / Number
Weight :
155.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Green and Black |
| Usage | Industrial Work |
| Condition | New |
| Product Type | Automatic |
| Weight | 155 Kilograms (kg) |
| PLC System | Yes |
| Sample Available | Yes |
| Stock Quantity | 10 |
| Color | Green and Black |
| Pkg Box Height | 103.63 cm |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Weight | 155.00 Kilogram |
| Brand Name | JANGIR ENGINEERING WORKS |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Length | 128.02 cm |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Price | 420000.00 INR (Approx.) |
| Shipping Type | order_percent |
| Shipping Rate | 8.00 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Number |
| Unit Type | Number |
| Pkg Box Breadth | 55.47 cm |
| MRP | 496000.00 INR |
| Min Quantity | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Easy to Use
Low Maintenance
Durability
Control : Simple
Operation : Stable
Condition : New
Company Details
Manufacturer of Automatic CNC Coil winding machines for BLDC, Ceiling fan, Table fan And Pump/Motor. We have complete solution of winding and we are specialist in making Special purpose machines.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
100
Establishment
1985
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AAFCJ7354L1Z3
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AAFCJ7354L1Z3
Hyderabad, Telangana
MD
Mr Mukesh Jangir
Members since
7 Years
Address
B No.01-173/2/3B, Plot No.3B, Old Sudershan Drugs IDA, Phase-I, Hyderabad, Telangana, 500054, India
pressing machine in Hyderabad
Report incorrect details









































