
Air Conditioners - Hydrofluorocarbon Technology, Environmentally Conscious Cooling Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Window AC |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 8000 BTU |
| Voltage | 115V |
| Dimensions | 20x16x12 inches |
| Weight | 50 lbs |
| Refrigerant | R-410A |
| Usage | Room cooling in residential and commercial settings, offices, bedrooms, and small living spaces. |
| Features | Cooling, Efficiency, Remote control, Quiet operation, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sun Power Company has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from Sun Power Company at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2004
GST NO
06ACEPY0472A1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ACEPY0472A1ZV
Gurugram, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Om Pal Yadav
Address
Plot No.-5, Gali No. 4, 5, Basai Enclave, Part- 2, Opposite Sector- 10, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details









































