
Air Conditioners - Optimum Grade Material, Energy Efficient Design | Market Leading Technology, Professional Support
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AC Unit |
| Cooling Capacity | 1-5 TR |
| Refrigerant | R32/R410A |
| Voltage | 220-240V |
| Power Consumption | 1-7 kW |
| Usage | Residential and commercial cooling |
| Warranty | 1 year |
| Features | Cooling, Efficiency, Comfort, Reliability, Quiet operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Pandit Marketing has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from Pandit Marketing at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rajkot, Gujarat
Partner
Mr. Atul Pandit
Address
Trade Point, Tagore Road, Opp. Maruti Motor Showroom Opp Atul Auto, Rajkot, Gujarat, 360002, India
Report incorrect details






























