
Vacuum Cleaners - High Grade Material, Effortless Cleaning With Superior Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Wet/Dry vac |
| Color | Yellow |
| Capacity | 15 liters |
| Power | 1200W |
| Weight | 8 kg |
| Material | Plastic/Metal |
| Usage | Commercial/Industrial cleaning, workshops and garages |
| Filter Type | HEPA |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1 year |
| Features | Powerful suction, Easy cleaning, Durable design, Efficient operation, Versatile use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, D P Jagan Hardware (P) Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from D P Jagan Hardware (P) Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
1962
GST NO
02AAECD2626G1Z7
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 02AAECD2626G1Z7
Baddi, Himachal Pradesh
Director
Mr. Raman Singal
Address
VILLAGE KARWANA, NEAR AMARTEX, SAI ROAD, DISTRICT SOLAN, Baddi, Himachal Pradesh, 173205, India
industrial vacuum cleaners in Baddi
Report incorrect details









































