
Vacuum Cleaners - Standard Quality Design | Highly Demanded, Customer Approved
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Handheld Vacuum |
| Color | Silver |
| Power | 100-120W |
| Weight | 1-2 kg |
| Dimensions | 30x15x10 cm |
| Dust Capacity | 0.5L |
| Usage | Cleaning Cars, Offices, and Homes |
| Material | ABS Plastic |
| Noise Level | 70dB |
| Features | Portable, Lightweight, Easy Use, Efficient Cleaning, Dust Removal |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Welcome Group has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from Welcome Group at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
CEO
Mr. Sachin Kadam
Address
Number-S-14, Shanti Niwas, Carter Road No-7, Opposite Lucky Shoes, Borivali East, Mumbai, Maharashtra, 400066, India
industrial vacuum cleaners in Mumbai
Report incorrect details










































