
Vacuum Cleaner - Heavy Load Motor, Optional Hepa Filter, Ideal For Floor And Sofa Cleaning
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1200W |
| Weight | 5-10kg |
| Dimensions | 40x30x25cm |
| Dust Capacity | 2L |
| Filter Type | HEPA |
| Voltage | 220V |
| Usage | Sofa, floor, carpet cleaning |
| Features | Powerful suction, Easy cleaning, HEPA filter, Wet/Dry use, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R. B. Trading has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from R. B. Trading at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Distributor, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Secunderabad, Telangana
Proprietor
Mr Uday Kumar
Address
Door No. 1-8-59, Ecil cross road, opp. padmavathi kala music center, north kamala nagar, Secunderabad, Telangana, 500062, India
Report incorrect details

































