
Vacuum Cleaners - Premium Quality Raw Material, Latest Manufacturing Techniques, Compliant With Industrial Quality Standards
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Upright Vacuum |
| Dominant Color | Red |
| Power | 1200W |
| Weight | 5 kg |
| Dust Capacity | 2L |
| Cord Length | 5m |
| Usage | Household cleaning, carpet & floor cleaning |
| Features | Powerful suction, Easy maneuverability, Lightweight design, Efficient cleaning, Durable construction |
| Payment Terms | Paypal, Others, Western Union, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ROOTS MULTICLEAN LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Vacuum Cleaner from ROOTS MULTICLEAN LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
270
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AABCR0315F1ZT
Certification
ISO 9002
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AABCR0315F1ZT
Coimbatore, Tamil Nadu
A.G.M. Marketing
Mr. Vivek U. K.
Address
R.K.G. Industrial Estate, Ganapathy, Coimbatore, Tamil Nadu, 641006, India
household vacuum cleaner in Coimbatore
Report incorrect details






































