
Subathra Vacuum Cleaner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Vacuum Cleaner |
| Color | Red |
| Power | 1200W |
| Weight | 5 kg |
| Dimensions | 40x30x25 cm |
| Dust Capacity | 1.5L |
| Material | Plastic, Metal |
| Usage | Home cleaning, office use, small workshops. |
| Features | Lightweight, Compact, High performance, Durable |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Lightweight
Compact design
High performance
High durability
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Subathra Associates has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from Subathra Associates at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Ravisankar
Address
36, Municipal Office Road, Atsc Theater South Side, Pollachi, Coimbatore, Tamil Nadu, 642001, India
cordless vacuum cleaner in Coimbatore
Report incorrect details




































