
Mahavir Vacuum Cleaner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Vacuum Cleaner |
| Dominant Color | Red |
| Power | 1000W |
| Weight | 4kg |
| Capacity | 1.5L |
| Dimensions | 35x25x20cm |
| Material | Plastic |
| Usage | Home and office cleaning; Suitable for small areas. |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Powerful suction, Easy cleaning, Lightweight design, Durable build, Affordable price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mahavir Electricals & Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from Mahavir Electricals & Electronics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
1995
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Manager
Mr. Nitesh Jain
Address
SHOP No-2 & 3, F.F.Aastha Commercial Complex, Near Prabhat Chowk, Chanakayapuri Bridge, Ghatlodiya, Ahmedabad, Gujarat, 380061, India
cordless vacuum cleaner in Ahmedabad
Report incorrect details







































