
Yuyao Vacuum Cleaner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Handheld Vacuum |
| Suction Power | 13-16KPA |
| Capacity | 0.5L |
| Noise Level | 84dB |
| Air Flow | 1.23 |
| Filtration | 2-stage |
| Power Cord | 4.5m |
| Usage | Ideal for quick cleanups of desktops, cars, and other small areas. |
| Weight | 10kgs |
| Dimensions | 300x140x190mm |
| Packaging | 8pcs/ctn |
| Color | Blue |
| Features | Powerful suction, Lightweight design, Easy to use, Versatile cleaning, Compact storage |
Product Overview
Key Features
1. Suction Power: 13KPA-16KPA
2. Capacity:0.5L
3. Noise: a 84DB
4. Air Flow:1.23
5. 2 stage filter
6. Accessories: belt, flexible hose,round tool, and small brush.
7. Power code:0.75mmA 4.5m
NORMAL PACKING
Model: ZB600-28B
20': 3024pcs
40': 6120pcs
40'HQ: 7040pcs
8PCS/CTN
N.W.: 10.00ks
G.W.: 12.00kgs
Giftbox: 300X140X190mm
Carton: 585X320X410mm
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, YUYAO HENGFANG APPLIANCE CO.,LTD has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from YUYAO HENGFANG APPLIANCE CO.,LTD at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Yuyao, Zhejiang
Name
Maple
Address
null Yuyao, Zhejiang, China
cordless vacuum cleaner in Yuyao
Report incorrect details




































