
Ningbo Huadong Vacuum Cleaner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Rated Voltage | 100-240V |
| Rated Frequency | 50/60Hz |
| Rated Power Input | 845 W |
| Vacuum | 14 kPa |
| Noise Level | 80 dB |
| Dust Capacity | 0.5 L |
| Power Cord Length | 4.5 M |
| Usage | Home and office cleaning |
| Weight | Range 2-3 kg |
| Color | Red |
| Features | Powerful suction, Compact design, Easy to use, Lightweight, Efficient cleaning |
Product Overview
Key Features
1. Rated Voltage : 100-127 V/220-240V
2. Rated Frequency : 50/60Hz
3. Rated Power Input : 845 W
4. Vacuum : a Y14 kpa
5. Noise : a 80 dB
6. Dust Capacity : 0.5 L
7. Length of Power Cord : 4.5 M
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ningbo Huadong Electro-Mechanical Manufacturing Co.,Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from Ningbo Huadong Electro-Mechanical Manufacturing Co.,Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ningbo, Zhejiang
Name
Sunny Chen
Address
null Ningbo, Zhejiang, 315600, China
cordless vacuum cleaner in Ningbo
Report incorrect details
































