
Zhejiang Lishuai Vacuum Cleaner
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Wet/Dry Vacuum |
| Dominant Color | Silver |
| Capacity | 30 Liters |
| Power | 1500 Watts |
| Weight | 15 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Usage | Industrial cleaning, workshops, garages, and other areas requiring powerful wet and dry vacuuming. |
| Voltage | 220V |
| Wheel Diameter | 100 mm |
| Noise Level | 75 dB |
| Features | Powerful suction, Large capacity, Easy mobility, Wet/dry use, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Zhejiang Lishuai Magnetics CO.,LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from Zhejiang Lishuai Magnetics CO.,LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2006
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Lishui, Zhejiang
Name
Mr. Loonge Zhang
Address
No. 249 West Xianmu Road, Huzhen Town, Jinyun County, Lishui, Zhejiang, 321404, China
cordless vacuum cleaner in Lishui
Report incorrect details







































