
Upvc Profile Cutting Machine
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Kaban
In Stock
Product Specifications
| Product Type | UPVC Profile Cutting Machine |
| Material | UPVC |
| Capacity | High performance |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Controlled, Other |
| Processing Type | Cutting |
| Voltage | 380V 50Hz |
| Power | 5.5 kW |
| Dimension (L*W*H) | 3000x1500x1200 mm |
| Weight | 700 kg |
| Color | Black and White |
| Warranty | 1 Year |
Company Details
We Glasswin Engineering work in the Field of Capital Equipment Sales and Service support for India market. With our international suppliers we supply the right products suiting to customer needs, we represent the top foreign companies to market their products in India.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2012
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27AAPFG5596A1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAPFG5596A1Z4
Pune, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Sachin Kadave
Members since
7 Years
Address
Plot No F2 - 112, Telco Road, near Wonder Car Service Station, F-2 Block , Bhosari MIDC, Pimpri-Chinchwad, Pune, Maharashtra, 411018, India
upvc window machine in Pune
Report incorrect details






































