
Ups Battery - 600va/12v, 1000va/12v, 1500va/24v, 2000va/24v, 3500va/48v, 5000va/96v | Premium Quality From Certified Vendors
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Battery type | Tubular |
| Voltage | 12V |
| Capacity | 150Ah |
| Dimensions | 350 x 170 x 220 mm |
| Weight | 25 kg |
| Material | Lead-acid |
| Warranty | 1 year |
| Features | Reliable power, Long lifespan, High efficiency, Low maintenance, Surge protection |
Product Overview
Key Features
About Product:-
INVERTER (H UPS)
600VA/12V
1000VA/12V
1500VA/24V
2000VA/24V
3500VA/48V
5000VA/96V
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SATYA SUMA MARKETERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Industrial Batteries in bulk from SATYA SUMA MARKETERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2004
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kurnool, Andhra Pradesh
Proprietor
Mr. Balasubramanyam B. V.
Address
# 40/377, VISHALA SHANKAR NIVAS, VIDYA NAGAR, Kurnool, Andhra Pradesh, 518002, India
ups battery in Kurnool
Report incorrect details






































