
Ups Battery - Superior Quality Raw Materials, Advanced Technology, Wide Selection, Custom Patterns
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | UPS System |
| Color | Gray |
| Voltage | 230V |
| Capacity | 10kVA |
| Dimensions | 1000x600x2000mm |
| Weight | 500kg |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Power protection for critical IT and industrial loads |
| Features | Power backup, Reliable, Stable voltage, Surge protection, Long life |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cheque, Others |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Go Green Tehnologies Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Industrial Batteries in bulk from Go Green Tehnologies Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Director - Marketing
Mr. Sumant Joshi
Address
Plot No-508, Ground Floor, E-Block, Basai Darapur, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details


































