
Ups Battery - 12v 12ah High-quality Power Reserve | Reliable Performance, Minimum Order 10 Pieces
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 151 x 65 x 95 mm |
| Voltage | 12V |
| Capacity | 12Ah |
| Type | Sealed Lead Acid |
| Material | ABS Plastic |
| Weight | 2.5 kg |
| Terminal | F2 |
| Features | Long life, High capacity, Reliable power, Low maintenance, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
12v 12 ah origenal battery
Additional Information:
Minimum Order Quantity: 10 Piece(s)
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ketan Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Industrial Batteries in bulk from Ketan Electronics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Proprietor
Mr. Rajesh D. Khatri
Address
Plot No. 192, Harinagar 2 Udhana, Surat, Gujarat, 394210, India
ups battery in Surat
Report incorrect details



































