
Solar Agri Pump Set
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Solar Panel Power | 200W |
| Pump Capacity | 5 HP |
| Water Lift | 50m |
| Material | Steel/PVC |
| Weight | 50kg |
| Usage | Irrigation, water supply for farms |
| Warranty | 1 year |
| Features | Solar Powered, Water Pumping, Agri Use, Efficient, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SATYA SUMA MARKETERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from SATYA SUMA MARKETERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2004
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kurnool, Andhra Pradesh
Proprietor
Mr. Balasubramanyam B. V.
Address
# 40/377, VISHALA SHANKAR NIVAS, VIDYA NAGAR, Kurnool, Andhra Pradesh, 518002, India
solar pumps in Kurnool
Report incorrect details

































