
Ss Pipes - High Grade Stainless Steel, Versatile Specifications For Industrial Applications
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Grade | 304/316 |
| Diameter Range | 6-150mm |
| Wall Thickness Range | 1-10mm |
| Length | 6000mm |
| Surface Finish | Polished |
| Usage | Construction & allied industries; plumbing, railing, and other applications |
| Features | Corrosion resistant, High strength, Durable, Versatile, Long lasting |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Steel Udyog has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Steel Pipes & Tubes from Steel Udyog at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
1986
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Partner
Mr. Arun Agarwal
Address
Plot No. C-211, B.S Road, Silver City, Near Bus Stand, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201009, India
Steel Pipes & Tubes in Ghaziabad
Report incorrect details



























