
Ss Pipes - Premium Quality Stainless Steel, Available In Various Lengths And Diameters, Highly Durable With Long Lasting Functional Life
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Diameter Range | 6-150 mm |
| Length Range | 1-12 m |
| Wall Thickness Range | 1-10 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Grade | 304, 316 |
| Usage | Industrial applications, plumbing, construction, and chemical processing |
| Features | High Durability, Long Life, Diverse Sizes, Premium Quality, Various Applications |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JAY ENTERPRISE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Steel Pipes & Tubes in bulk from JAY ENTERPRISE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
2
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
Partner
Mr. Parmod Prajapat
Address
101, 1st Floor, Kabir Chambers, Lehripura New Road, Baranpura, Vadodara, Near GEB, Baranpura Naka, Vadodara, Gujarat, 390001, India
Steel Pipes & Tubes in Vadodara
Report incorrect details
























