
Solar Power Panel By Swastik India
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Efficiency | 18% |
| Temperature Coefficient | -0.3%/°C |
| Usage | Residential and commercial power generation |
| Features | Clean energy, Sustainable power, Reduced costs, Eco-friendly, High efficiency |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Swastik India has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Swastik India at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Proprietor
Mr. Rahul
Address
Plot No. 60, Sai Kutir Complex, Magdalla Road, Near Someswara Cross Road, Surat, Gujarat, 395007, India
solar power panel in Surat
Report incorrect details
































