
Solar Power Panels - High-efficiency Silicon Cells, Long-lasting Performance In Low To Moderate Radiation Environments
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Material | Silicon |
| Panel Dimensions | Variable |
| Power Output | 10-100W |
| Voltage | 12V |
| Efficiency | 15-20% |
| Operating Temperature | -40°C to +85°C |
| Usage | Off-grid power supply, remote area electrification, small scale power generation |
| Features | Solar Power, Energy Generation, Sustainable Energy, Renewable Source, Efficient Design |
| Payment Terms | Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As per customer requirement Per Week |
| Delivery Time | one Week |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, P. M. Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from P. M. Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Indore, Madhya Pradesh
Purchase Manager
Mr. Himanshu Upadhyay
Address
Plot No. 1159, Sudama Nagar, Near Gujarati College, Indore, Madhya Pradesh, 452009, India
solar energy panel in Indore
Report incorrect details

































