
Solar Power Panel - High-efficiency Monocrystalline | Quality Assured, Advanced Technology, Designed For Optimal Energy Output
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 200W |
| Voltage | 12V |
| Dimensions | 1500x1000mm |
| Cell Efficiency | 18% |
| Material | Silicon |
| Usage | Off-grid power generation, portable applications, and remote area electrification |
| Weight | 25kg |
| Warranty | 10 years |
| Certifications | IEC 61215 |
| Features | Renewable energy, Clean power, Sustainable solution, Efficient design, Cost savings |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Telegraphic Transfer (T/T), Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sunrays Green Solutions LLP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Sunrays Green Solutions LLP at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier, Trading Company
Establishment
1911
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
04ACBFS4977K1ZQ
Payment Mode
Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 04ACBFS4977K1ZQ
Chandigarh, Chandigarh
Partner
Mr. Ravinder Singh
Address
H.No.- 3083, GF, Sector 35-D, Opp Government Model School, Chandigarh, Chandigarh, 160035, India
solar power panel in Chandigarh
Report incorrect details







































