
Solar Power Panel
Price Trend: 23.00 - 27.00 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10
Brand Name :
Tech Sun Bio
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990x35mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Weight | 20kg |
| Frame Material | Anodized Aluminum |
| Usage | Residential and commercial solar power systems |
| Efficiency | 19% |
| Features | Solar Energy, Power Generation, Long Life, Reliable, Efficient |
| Supply Ability | As Per Requirement Per Month |
| Delivery Time | Depends On Location Days |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TECH SUN BIO has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from TECH SUN BIO at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
8
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AAJFT4903E1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAJFT4903E1ZE
Surat, Gujarat
Partner
Mr Tejas Patel
Address
119, Atlantis Square, Opp. Vesu Fire Station, Vip Road, Vesu, Surat, Gujarat, 395007, India
solar power panel in Surat
Report incorrect details

























