
Trade China Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Color | Black |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Power Output | 300W-400W |
| Voltage | 36V |
| Dimensions | 1650x990 mm |
| Weight | 18 kg |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential and commercial solar power generation |
| Certification | IEC 61215, IEC 61730 |
| Features | High efficiency, Durable design, Reliable power, Easy install, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Trade China Market has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Trade China Market at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ernakulam, Kerala
Partner
Mr Mufeed
Address
202, 2nd Floor, Aishwarya Building, Valanjambalam, Ernakulam, Kerala, 682020, India
Report incorrect details






























