
Penta Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 250W-400W |
| Voltage | 24V |
| Efficiency | 18%-20% |
| Cell Type | Mono-crystalline |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Weight | 18-22kg |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential rooftop power generation |
| Features | Renewable energy, Cost savings, Eco-friendly, High efficiency, Reliable power |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Penta Mas Services LLP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Penta Mas Services LLP at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ernakulam, Kerala
Partner
Mr. Sabu Oommen
Address
Ruby Tower, 1st Floor, Room No.595, Thiruvamkulam P.O, Ernakulam, Kerala, 682305, India
Report incorrect details































