
Solar Panel - Premium Quality Raw Materials, Expertly Designed For Maximum Efficiency
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar array |
| Dominant Color | Blue |
| Power Output | 300W |
| Panel Dimensions | 1650x992 mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Warranty | 25 years |
| Certifications | IEC 61215 |
| Voltage | 36V |
| Usage | Rooftop power generation, utility-scale solar farms |
| Features | Clean energy, Sustainable power, Cost savings, High efficiency, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RKPL Associates has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from RKPL Associates at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Sushil Gangal
Address
No.31, M.S Road, Near Bus Stand, Sector 73, Sarfabad, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
solar energy panel in Noida
Report incorrect details

































