
Rope Anchor
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Skylark Enterprise
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 10x5x2 mm |
| Weight | 5g |
| Tensile strength | 2000N |
| Finish | Polished |
| Load capacity | 100kg |
| Rope diameter | 3-5mm |
| Features | Secure grip, Durable, Easy install, Versatile, Corrosion resistant, Lightweight, High tensile |
| FOB Port | Vadodara , Gujarat |
| Payment Terms | Others, Cheque |
| Delivery Time | As per client requirement Days |
| Sample Available | Yes |
| Packaging Details | As per client requirement |
| Main Export Market(s) | North America, Western Europe, Africa, Central America, Eastern Europe, Middle East, South America, Asia, Australia |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
1980
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AAFFS9669A1Z2
Payment Mode
Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAFFS9669A1Z2
Vadodara, Gujarat
Partner
Mr Pankaj Shah
Address
Plot No. - 490/C1, G.I.D.C. Estate, Makarpura, Vadodara, Gujarat, 390010, India
anchor hook in Vadodara
Report incorrect details



































