
Room Heater
Price Trend: 750.00 - 850.00 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100 Piece
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Room Heater |
| Color | Dark brown |
| Power | 1500W |
| Voltage | 220V |
| Heating elements | Ceramic |
| Dimensions | 30x20x15cm |
| Weight | 2kg |
| Safety features | Overheat Protection |
| Material | Metal, plastic |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Heats rooms up to 20sqm |
| Features | Quick heating, Easy use, Portable design, Energy efficient, Safe operation, Compact size |
| Supply Ability | As per order Per Day |
| Delivery Time | 7-10 Days |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
7
Establishment
1988
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAJPA8242K1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAJPA8242K1ZN
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Anil Aggarwal
Address
Plot No. 20, Pocket N1, Sector 5 DSIIDC, Bawana Industrial Area, Delhi, Delhi, 110039, India
other products in Delhi
Report incorrect details





































