
Room Heater - High-quality, Compact Design | Efficient Heating Technology, Affordable Comfort
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1500W |
| Color | Gray |
| Material | Plastic,Metal |
| Dimensions | 30x20x15cm |
| Weight | 2kg |
| Heater Type | Halogen |
| Usage | Heats small rooms effectively and efficiently, ideal for bedrooms or offices. |
| Safety Features | Tip-over switch |
| Features | Fast heating, Safe operation, Easy use, Portable design, Compact size, Energy efficient |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Taj Impex has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Heaters in bulk from Taj Impex at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08BDWPK7582F1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08BDWPK7582F1ZT
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Ranveer Kumar
Address
137, 1st Floor, Sun N Moon Plaza, Near Soni Manipal Hospital, Vidhyadhar Nagar, Siker Road, Jaipur, Rajasthan, 302013, India
room heater in Jaipur
Report incorrect details









































